NAJLEPSZE PRZED NAMI

Wtorek 15 października 2013

Moje pokolenie musiało odnaleźć się kilka razy w sytuacji nowej. Najpierw poniosły nas dwie fale radosne, Karol Wojtyła został papieżem i eksplodowała Solidarność. Potem przygnębiająca fala smutku, rozczarowania i cierpień po wprowadzeniu stanu wojennego. A potem już inna falka, rok 1989 i kres komuny. Za każdym razem przychodziło Nowe.

Z perspektywy wygląda to tak, że żyłem (i nadal żyję) w ciekawych czasach, z przekonaniem iż nic w tym świecie nie jest jeszcze skończone i ustalone na zawsze. Kto wie czy już wkrótce nie nadejdzie jakieś nowe Nowe.

Trzymam się Ewangelii ponieważ ona ciągle wprawia mnie w ruch i jak już myślę, że coś tam sobie poukładałem to nagle okazuje się, że Nowe Wino buzuje w starych bukłakach moich przyzwyczajeń i czuję impuls do zmiany. Przeglądając się w lustrze Ewangelii widzę, że więcej mam do zrobienia niźli dotychczas osiągnąłem. I to jest fantastyczne.

Takie stare z pozoru rzeczy, jak dobroć, mówienie szeptem, uprzejmość, wierna i czuła miłość, braterstwo z niespodziewanymi obcymi obok mnie, co rusz znajduję w Ewangelii ale i w życiu. To z pozoru stare rzeczy. Naprawdę zaś zaproszenie do nowego życia.

Ciekawe czasy to pewnie przypadek i nie zawsze muszą wnosić cokolwiek nowego w nasze życiorysy. Fantastyczne jest naprawdę to, że codziennie otrzymuję zaproszenie do nowego życia. I że to, co najlepsze jest nadal przede mną.

Itinerarium , , , , , ,

15 responses to NAJLEPSZE PRZED NAMI


  1. anna

    „Obyś żył w ciekawych czasach” to chińskie powiedzenie mówione komuś gdy mu się źle życzy dlatego postaram się trzymać tego co ksiądz napisał
    „że to, co najlepsze jest nadal przede mną.”

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.