ALTERNATYWA DLA ZŁEJ PRZEBUDOWY

Czwartek 25 kwietnia 2024

Świat jest w wielkiej przebudowie. Moim zdaniem rozpoczęła się wraz z atakiem na World Trade Center w Nowym Jorku (11 września 2001). Od tamtej pory nasilił się na niespotykaną skalę terroryzm, następnie przyszły wojny (Irak, Afganistan, Syria), wreszcie czas pandemii i w końcu najbliższa nam wojna w Ukrainie.

My, zwykli ludzie, nie mamy wpływu na wielkie wydarzenia. Stąd przychodzi pokusa, aby najwyżej przyglądać się rozwojowi sytuacji i czekać na skutki. To jednak sprawia, że inni przebudują ten świat, dając prymat walce, agresji, zemście i nienawiści.

Bardzo ważne jest, abyśmy nie pozostali obojętni. Pomimo nawału zła, możemy tworzyć inny projekt. Mamy w zasięgu wielkie moce. Zabrzmi banalnie, ale pamiętajmy, aby zło zwyciężać dobrem. Aby przebaczać. Życzliwie witać każdego dnia ludzi, z którymi żyjemy i idziemy przez życie. Codziennie komuś pomagać, choćby słowem pokrzepienia. Albo zrobić kanapki dla ubogich, jak na zdjęciu. I postępować drogami miłości. To alternatywna budowa, z nadzieją na lepszą przyszłość.

Itinerarium

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.