I NIE MA UKRAINY ANI POLSKI

Środa 24 kwietnia 2024

І НЕМАЄ НІ УКРАЇНИ, НІ ПОЛЬЩІ

Середа 24 квітня 2024 року

Nawet nie denerwuję się na autora napisu, który dołączam dziś do tekstu. Albo jest smarkaczem szkolnym, podpuszczonym przez kogoś, albo rosyjskim szpionem, który wykonuje swoją antyukraińską robotę. Nie sądzę, że mógł to namalować Polak używający rozumu.

Na pewno przykro robi się Ukraińcom, mieszkającym w Lublinie i widzącym napis. Na pewno też treść zgodna jest z życzeniem Rosjan.

Nie ma takiego kraju jak Polska. Tak mogli sobie gratulować zaborcy pod koniec XVIII wieku oraz Niemcy po 1939 r.

Nie ma takiego kraju jak Ukraina. Jeśli tak będą mogli powiedzieć w przyszłości Rosjanie, to dlaczego nie mieliby następnie skwitować – Nie ma takiego kraju jak Polska.

Мене навіть не дратує автор підпису, який я сьогодні додаю до тексту. Або це шкільний сопляк, підбурюваний кимось, або російський шпигун, який виконує свою антиукраїнську роботу. Я не думаю, що це міг намалювати поляк, використовуючи свій розум.

Українцям, які живуть у Любліні і бачать цей напис, безумовно, сумно. Напевно, зміст також відповідає побажанням росіян.

Немає такої країни, як Польща. Так могли привітати себе поділювачі наприкінці 18 століття і німці після 1939 року.

Немає такої країни, як Україна. Якщо це те, що росіяни зможуть сказати в майбутньому, то чому б їм не відповісти: “Немає такої країни, як Польща”.

Itinerarium

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.