PROROCY NAJBLIŻSI

Kazanie na niedzielę 7 lipca 2024

ПРОРОКИ, ЯКІ Є НАЙБЛИЖЧИМИ ДО ВАС

Проповідь на неділю 7 липня 2024 року

Chyba tylko raz w życiu usłyszałem od znajomego, że żona jest dla niego głosem Boga. Prorocy w najbliższym otoczeniu nie mają jednak szans. To tez przytrafiło się Jezusowi w rodzinnym  mieście.

Trudno jest nam przyjmować głos najbliższych proroków. A są nimi nasze żony, mężowie, rodzice, koledzy z pracy. Sami też nimi jesteśmy, najpewniej wtedy, kiedy objawiamy innym, że ich kochamy.

Spróbujmy dziś usłyszeć naszych najbliższych proroków.

Ewangelia:

Здається, лише раз у житті я чув, як мій друг сказав, що його дружина була для нього голосом Божим. Однак пророки в найближчому оточенні не мають жодного шансу. Так сталося і з Ісусом у його рідному місті.

Нам важко прийняти голос найближчих пророків. А вони – наші дружини, чоловіки, батьки, колеги по роботі. Ми самі є ними, особливо тоді, коли показуємо іншим, що любимо їх.

Спробуймо сьогодні почути наших найближчих пророків.

Євангеліє:

Jezus przyszedł do swego rodzinnego miasta. A towarzyszyli Mu Jego uczniowie. Gdy zaś nadszedł szabat, zaczął nauczać w synagodze; a wielu, przysłuchując się, pytało ze zdziwieniem: «Skąd to u Niego? I co to za mądrość, która Mu jest dana? I takie cuda dzieją się przez Jego ręce! Czy nie jest to cieśla, syn Maryi, a brat Jakuba, Józefa, Judy i Szymona? Czyż nie żyją tu u nas także Jego siostry?» I powątpiewali o Nim.

A Jezus mówił im: «Tylko w swojej ojczyźnie, wśród swoich krewnych i w swoim domu może być prorok tak lekceważony».

I nie mógł tam zdziałać żadnego cudu, jedynie na kilku chorych położył ręce i uzdrowił ich. Dziwił się też ich niedowiarstwu. Potem obchodził okoliczne wsie i nauczał.

(Mk 6,1 – 6)

Itinerarium

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.