MASZ PRZED SOBĄ PRZYSZŁOŚĆ

Sobota 6 lipca 2024

У ВАС Є МАЙБУТНЄ

Субота 6 липня 2024 року

Bywam często pytany o radę, jakąś mądrą wskazówkę. Nie odmawiam, choć sam chciałbym zadawać podobne pytania. Ostatnia rozmowa trwała trochę ponad godzinę, tę godzinę słuchałem, a to trochę było moją odpowiedzią. Mój rozmówca jest w bardzo złej sytuacji, rozpada mu się rodzina, nie daje rady z kredytami,  ucieka w alkohol. Co kilka zdań wtrącał, że już nie daje rady, że nie ma siły, że to już koniec.

Kiedy doszedłem do głosu, zaproponowałem, żebyśmy wyszli na krótki spacer.

– Spójrz w górę, oderwij oczy od tego co na lewo i na prawo. I spójrz przed siebie. Nie patrz na to, co było i co jest teraz. Spójrz przed siebie. Przed siebie. Masz przed sobą przyszłość.

I tego życzę każdemu z was, jeśli przytłoczą was problemy. Spójrz przed siebie. Masz przed sobą przyszłość!

До мене часто звертаються за порадою, за мудрим напуттям. Я не відмовляю, хоча й сам хотів би поставити подібні запитання. Остання розмова тривала трохи більше години, цю годину я слухав, і цей шматочок був моєю відповіддю. У мого співрозмовника дуже погана ситуація, його сім’я розвалюється, він не може впоратися з кредитами, тікає в алкоголь. Кожні кілька речень він втручався, що він більше не справляється, що у нього немає сил, що це кінець.

Коли я прийшов до тями, то запропонував йому піти на невелику прогулянку.

– Підняти очі вгору, відволіктися від того, що ліворуч і праворуч. І подивися вперед. Не дивись на те, що було і що є зараз. Дивись вперед. Перед собою. Попереду вас чекає майбутнє.

І це те, чого я бажаю кожному з вас, якщо вас переповнюють проблеми. Дивіться вперед. Попереду вас чекає майбутнє!

Itinerarium

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.