O GRACH W BOŻE NARODZENIE

Wtorek 19 grudnia 2023

ПРО РІЗДВЯНІ ІГРИ
Вівторок 19 грудня 2023 року

I za dni pięć, w niedzielę, Święta. Wiem, przypominanie karpia, barszczyku i choinki może drażnić. Niestety, prawda jest taka, że zamiast bliskości Boga mamy te wszystkie gry uczuciowe, w prezenty, kolędy i opłatki. I Pasterki także. Nie wiem kiedy przyjdzie czas na prawdziwe świętowanie, blisko z ludźmi i z Bogiem. Na razie zamraża nas tradycja.

A to, co wydarzyło się w Betlejem, to nie była żadna gra, to wielkie ryzyko ze strony Pana Boga, aby stać się człowiekiem. Co jeszcze nie jest grą? Wojna. Wiem to z częstych podróży do Ukrainy.

I na koniec propozycja – macie jakieś pytania o Boże Narodzenie? O Pana Boga? O miłość? Proszę je przesłać mailem albo w Messengerze, odpowiem w konferencji, którą – last minute – opublikujemy w sobotę 23 grudnia.

А вже за п’ять днів, у неділю, Різдво. Знаю, нагадування про коропа, кефаль і ялинку може дратувати. На жаль, правда полягає в тому, що замість близькості до Бога ми маємо всі ці ігри в любов, подарунки, колядки та вафлі. І пастушки теж. Не знаю, коли прийде час справжнього святкування, близького з людьми і з Богом. Поки що ми заморожені традицією.

А те, що сталося у Вифлеємі, не було грою, це був великий ризик з боку Бога стати людиною. Що ще не є грою? Війна. Я знаю це з частих поїздок в Україну.

І наостанок пропозиція – чи є у вас якісь питання про Різдво? Про Господа Бога? Про любов? Будь ласка, надсилайте їх електронною поштою або в Messenger, я відповім на них в конференції, яку – в останню хвилину – ми опублікуємо в суботу 23 грудня.

Itinerarium

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.