OGROMNIE WESELĘ SIĘ W PANU

Kazanie na niedzielę 17 grudnia 2023

Ogromnie weselę się w Panu! Chwalę się w tym kazaniu, chwalę, ale niektórzy z Was mogą przyjąć to z uśmiechem ubolewania. Zatem – nie mam żadnej aplikacji w moim smartfonie, nawet Internetu tam nie mam, nie mam żadnej karty lojalnościowej. I nie używam nawigacji w samochodzie, choć mam w prezencie od przyjaciela, nawet dwie. Bez nawigacji jeździłem po Rzymie, Paryżu, nawet po Nowym Jorku, owszem sięgałem po mapy papierowe, nadal to robię.

Dlaczego? Cenię sobie swoją wolność, wolność od systemów, które czyhają na moje dane, aby mnie pochwycić i uwięzić. Jasiek, kolega, wyemigrował do Kanady, na imprezę polonijną zakupił za namową znajomych kilkanaście butelek wódki, dla chyba 200 polonusów. Zapłacił kartą bankową, a w następnym kwartale z ubezpieczenia przyszła mu podwyżka o 100%, z uzasadnieniem, że jest zagrożony alkoholizmem. A Jasiek jest abstynentem, dlatego od tamtej pory gdzie może płaci gotówką, zwykle teraz za chipsy i wodę mineralna, niegazowaną.

Oczywiście wiem, że mogę mieć jakieś zniżki w tych aplikacjach i kartach, ale mam zasady i nie chcę sprzedawać swojej wolności za parę złotych taniej przy zakupach. Wychowałem się przy Izraelu, to kapela z przebojem „Nikt”

https://www.google.com/search?q=Nikt+Izrael+Youtube&sca_esv=591558776&rlz=1C1GCEA_enPL948PL948&sxsrf=AM9HkKkCGxzZ2Y5aGosVFMHO_97seWB6hw%3A1702765030256&ei=5iF-ZbOgD8zixc8P47it8Ac&ved=0ahUKEwizq46G_pSDAxVMcfEDHWNcC34Q4dUDCBA&uact=5&oq=Nikt+Izrael+Youtube&gs_lp=Egxnd3Mtd2l6LXNlcnAiE05pa3QgSXpyYWVsIFlvdXR1YmUyBRAhGKABMgUQIRigAUiVP1CwCljZOXACeACQAQCYAdICoAHGEKoBCDEuMTAuMS4xuAEDyAEA-AEBwgIEECMYJ8ICBhAAGBYYHsICCxAuGIAEGIoFGLEDwgIIEAAYgAQYywHCAggQLhiABBjLAcICBRAhGJ8FwgIHECEYoAEYCuIDBBgBIEGIBgE&sclient=gws-wiz-serp#fpstate=ive&vld=cid:1d5b96cf,vid:LW_egWNSnO0,st:0

I to jest sens Bożego Narodzenia.

Z Księgi proroka Izajasza

Duch Pana Boga nade mną, bo Pan mnie namaścił. Posłał mnie, abym głosił dobrą nowinę ubogim, bym opatrywał rany serc złamanych, żebym zapowiadał wyzwolenie jeńcom i więźniom swobodę; abym obwieszczał rok łaski Pańskiej.

«Ogromnie się weselę w Panu, dusza moja raduje się w Bogu moim, bo mnie przyodział w szaty zbawienia, okrył mnie płaszczem sprawiedliwości, jak oblubieńca, który wkłada zawój, jak oblubienicę strojną w swe klejnoty. Zaiste, jak ziemia wydaje swe plony, jak ogród rozplenia swe zasiewy, tak Pan Bóg sprawi, że się rozpleni sprawiedliwość i chwała wobec wszystkich narodów».

Itinerarium

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.