TRZY BARWY PERŁY

Kazanie na niedzielę 30 lipca 2023

Czasem zaglądam w swoje życiowe kufry, patrzę co tam mam, nie w sensie materialnym, bo tego akurat jest niewiele. Chodzi o to, co mam w myślach, pragnieniach, marzeniach, oczekiwaniach, dążeniach i uczuciach.

I przy każdym zajrzeniu w owe kufry natychmiast wyrzucam całą kupę szmelcu, złomu, bezwartościowych rupieci. Nazbiera się tego, bo ulegam złudzeniu, że jak będę miał dużo to będzie lepiej, pewniej, bezpieczniej.

Jak już to wyrzucę, z ulgą i radością widzę, że mam jeszcze tę Perłę, o której dziś w Ewangelii. Ta Perła to Wiara. Perła mieniąca się na trzy barwy – wiara w siebie, w drugiego człowieka i w Pana Boga. Wszystko inne jest mało warte. Jak mam tę Perłę Wiary, mogę wszystko pokonać, cuda czynić, śmiać się od rana do wieczora, ludzi dźwigać jak słabną, z ptakami żartować, nawet śpiewać prawie jak Presley i tańczyć rockabilly, walczyka też.

Tak, tak! Co pozwala trwać Ukrainie i Ukraińcom wobec nawałnicy ruskiej zbroi? Jaka perła daje im siłę, bohaterstwo i niezłomność? Ta, tak, ta Perła!

Na zdjęciu jest prawdziwa perła, może nie jakaś absolutna za milion, ale prawdziwa 😊

Ewangelia

Jezus opowiedział tłumom taką przypowieść:

«Królestwo niebieskie podobne jest do skarbu ukrytego w roli. Znalazł go pewien człowiek i ukrył ponownie. Uradowany poszedł, sprzedał wszystko, co miał, i kupił tę rolę.

Dalej, podobne jest królestwo niebieskie do kupca poszukującego pięknych pereł. Gdy znalazł jedną drogocenną perłę, poszedł, sprzedał wszystko, co miał, i kupił ją».

Mt 13,44 – 46

Itinerarium

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.