NAWET MINUTY NIE POWRACAJĄ

Piątek 28 lipca 2023

Piątek 28 lipca 2023

Każdy dzień jest niepowtarzalny, tak jak i każda godzina, nawet minuty nie powracają. Kiedy to sobie uświadamiam, natychmiast przywracam się do teraźniejszości. Jasne, mam co wspominać, mam także milion rzeczy, które chciałbym w życiu zrobić jeszcze.

I oto nagle, zatrzymuję się nad małym jeziorkiem, i patrzy na mnie wodna lilia, zdziwiona gdzie tak lecę. Jakby chciała powiedzieć – właściwie chciałby, bo ta lilia to wszak grzybień biały – zobacz jak tu jest pięknie, woda, zielone towarzystwo dookoła, są też brzozy i świerki. I co za radość, że mogę cię tu spotkać, cudownie, że do mnie przyszedłeś. No, przybiegłeś, bo zaraz pognasz dalej…

O twojej siostrze, polnej lilii, to nawet Pan Jezus uczył. Te troski, kłopoty, plany, projekty… Ech, można zapomnieć, że trzeba żyć. To dobrze, mówię do lilii wodnej, że istniejesz, zostanę przy tobie dłużej. Powiedz mi więcej o tym, że każdy dzień jest niepowtarzalny, tak jak i każda godzina, nawet minuty nie powracają.

Ewangelia Mateusza, r. 6

A o odzienie czemu się zbytnio troszczycie? Przypatrzcie się liliom na polu, jak rosną: nie pracują ani przędą. A powiadam wam: nawet Salomon w całym swoim przepychu nie był tak ubrany jak jedna z nich. Jeśli więc ziele na polu, które dziś jest, a jutro do pieca będzie wrzucone, Bóg tak przyodziewa, to czyż nie tym bardziej was, małej wiary?

Itinerarium

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.