O AKADEMII PRZYGARNIANIA

Kazanie na niedzielę 2 lipca 2023

Cała Ewangelia jest pewnego rodzaju Akademią Przygarniania, sztuką przyjmowania ludzi, czynienia ich bliskimi. Rektorem, rzecz jasna, w tej Akademii, jest Pan Jezus, który nie odrzucił, nie odrzuca i nie odrzuci nikogo.

To już wiadomo, jaka nauka płynie z dzisiejszego fragmentu Dobrej Nowiny. Najpiękniejsze jest to, że jeśli my ludzi przygarniamy, to i On nas przygarnie. Ilustruję wpis zdjęciem z własnych zajęć praktycznych w Akademii, na Wydziale z Bezdomnymi i na Wydziale z Uchodźcami, z rodziną z Czeczenii.

Jeśli my przygarniamy ludzi, to i On nas przygarnie. Na zawsze. Co wyznajemy w każdą niedzielę recytując – „Wierzę w ciała zmartwychwstanie, żywot wieczny. Amen.”

Ewangelia

Jezus powiedział do swoich apostołów:

«Kto kocha ojca lub matkę bardziej niż Mnie, nie jest Mnie godzien. I kto kocha syna lub córkę bardziej niż Mnie, nie jest Mnie godzien. Kto nie bierze swego krzyża, a idzie za Mną, nie jest Mnie godzien. Kto chce znaleźć swe życie, straci je, a kto straci swe życie z mego powodu, znajdzie je.

Kto was przyjmuje, Mnie przyjmuje; a kto Mnie przyjmuje, przyjmuje Tego, który Mnie posłał.

Kto przyjmuje proroka jako proroka, nagrodę proroka otrzyma. Kto przyjmuje sprawiedliwego jako sprawiedliwego, nagrodę sprawiedliwego otrzyma.

Kto poda kubek świeżej wody do picia jednemu z tych najmniejszych, dlatego że jest uczniem, zaprawdę, powiadam wam, nie utraci swojej nagrody»

(Mt 10, 37 – 42)

Itinerarium

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.