NAGRODA ZA PIĘKNE DZIEŁA SOLIDARNOŚCI

Czwartek 24 maja 2023

To dzisiaj się pochwalimy! Tytułem Wolontariusza Roku 2022 został wczoraj uhonorowany Kordian Urlich z naszego Centrum Wolontariatu. Konkurs miał charakter ogólnopolski, zatem sukces piękny.

Kordian trafił do naszego środowiska kilka lat temu. Przez żonę, Anetę, która już wcześniej służyła bezdomnym. Na któreś święta Aneta ugotowała zupę dla kilkudziesięciu bezdomnych, a że były to dwa wielkie gary, to Kordian jako mąż zawiózł posiłek i wspomniane gary wtaszczył do stołówki. I tak już pozostał.

Zimą wraz z ekipą Mobilnego Gorącego Patrolu odwiedza bezdomnych w pustostanach, zawaliskach i w altankach na ogródkach działkowych. Uczestniczył w misjach naszego wolontariatu w Białorusi i Gruzji, a od początku wojny wspiera uchodźców z Ukrainy, łącznie z przyjęciem do domu ukraińskiej matki z dzieckiem.

W zasadzie, jak trzeba podjąć jakieś ważne i trudne dzieło, to śmiało dzwonimy do Kordiana.

Cieszymy się z nagrody dla Kordiana, ale jest to w jakiejś części nagroda dla wszystkich z Was, którzy na różne sposoby wspieracie działania naszego wolontariatu. Mamy jeszcze dużo miejsc dla chętnych, którzy chcieliby razem z nami budować bardziej solidarny i braterski świat!

Itinerarium

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.