TO DOBRY CZŁOWIEK

Czwartek 16 marca 2023

Jedna z moich znajomych polecała koleżance chyba chirurga – To dobry lekarz i dobry człowiek! Idź śmiało do niego. Kiedy indziej słyszałem rekomendację w sprawie wykonania mebli – To dobry człowiek, na pewno cię nie oszuka! Sam przez pewien czas kupowałem warzywa u pani na bazarze opierając się na opinii znajomych – To skromna, dobra, uczciwa kobieta.

Myślę, że to są naprawdę piękne rekomendacje – To dobry człowiek, dobra kobieta, dobry mężczyzna! W środku tego dobra są bardzo różne rzeczy – uczciwość, prawdomówność, chęć pomocy, skromność, życzliwość. Nie potrzebujemy jednak jakiejś drobiazgowej weryfikacji co kryje się w dobrym człowieku. Dobro promieniuje od ludzi, a ponieważ bardzo pragniemy spotykać dobrych ludzi, szybko wyczuwamy to promieniowanie dobra.

Tyle ostatnio słyszymy o złych, okrutnych, zbrodniczych ludziach, siejących śmierć w Ukrainie. Dlatego przypominam  o dobrych ludziach.

Skosztujcie i zobaczcie, jak dobry jest Pan! – nawołuje psalmista (34). Ilekroć spotykam i poznaję dobrych ludzi, widzę i kosztuję jak dobry jest sam Bóg. Ludzie promieniujący dobrem, wysłannicy Dobrego Boga.

Itinerarium

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.