PRZYGARNIAJMY DOBRE MYŚLI

Poniedziałek 6 marca 2023

Tuż przed zaśnięciem nachodzą nas różne myśli, pojawia się w nich kalejdoskop mijającego dnia, tak samo jest o poranku, od razu umysł zapełnia się obrazami i wyobrażeniami. To, co mamy w myślach przeradza się później w nasze decyzje.

A myśli przychodzą przeróżne, nie brak złych, wściekłych, osądzających i zawistnych, przychodzą same nawet jak nie chcemy ich. Są efektem zranień, porażek i starć, jakie nieuchronnie niesie życie. Znacznie trudniej o myśli spokojne, radosne, życzliwe i entuzjastyczne, o nie trzeba się już postarać.

Polecam wieczorny przegląd myśli i porzucenie tych złych, chętnie gromadzących się w naszych głowach. I każdy nowy dzień warto zacząć od przygarnięcia tych dobrych, pogodnych, przyjaznych ludziom i światu.

Rozmawiałem z jednym ze znajomych Ukraińców, stara się codziennie zebrać dobre myśli. Te związane z wojną napadają go od razu, kipią złością, gniewem i nienawiścią. Tych dobrych musi poszukać niczym grzybiarz prawdziwków. Znajduje je kiedy patrzy na drzewa i gromady ptaków, kiedy usłyszy głos dzieci zbierających się do szkoły i kiedy przypomni sobie ulubioną melodię.

Od dobrych myśli zależą nasze dobre czyny i dobre życie.

Itinerarium

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.