OGROMNYCH MOCY DLA WAS

Niedziela 1 stycznia 2023

Na nowy 2023 rok życzę Wam i sobie przede wszystkim ogromnych mocy. Chciałbym życzyć spokojnego Nowego Roku, ale wszystko wskazuje na to, że nie będzie to spokojny rok.

Życzę jednak ogromnych mocy i podzielę się z Wami skąd ja czerpię swoje moce, może komuś się przyda. Życzę tych mocy dlatego, że czeka nas trudny rok, jednak przejdziemy przez ten czas jeśli będziemy silni.

To teraz o siedmiu źródłach siły. Pierwsze, banalne z pozoru, to zdrowie. Dobrze i odpowiednio długo śpijmy, z porannym wstawaniem (rozumiem, że dla części z was ta wskazówka w dniu dzisiejszym jest mało pożyteczna), z sokami pełnymi witamin i z dala od energizerów.

Źródło drugie to poczucie humoru, zawsze mamy pod ręką zabawne sprawy, ale skłaniamy się ku temu, co ponure i kwaśne. Kiedyś jeden z naszych braci bezdomnych w samych superlatywach wyrażał się o jednej z wolontariuszek.

– Pani, jest tak śliczna … Taka piękna …

– Oj, niech pan nie przesadza, panie Kazimierzu. Co tam u pana?

– Psze pani, ja to jestem kompletnie pijany…

Trzecim źródłem jest zgoda. Codziennie toczymy głupie, ambicjonalne wojny, w rodzinach, w pracy i w sklepach. Bez sensu tracimy energię i siły.

Cisza to kolejne źródło siły. Chyba wszyscy czujemy się bombardowani nieustannym naporem dźwięków, obrazów i szumów. Do lasu, na pola, nad rzeki!

Dla mnie źródłem siły jest modlitwa. Nie chodzi mi o wysyłanie Panu Bogu naszych słów. Zamiast tego, zacznijmy słuchać Bożego głosu. Słuchać!

Szóste źródło to bliskość z ludźmi. Zawsze możemy być bliżej, to naprawdę mnoży siły.

Wreszcie na koniec, rozmawiajmy. Rozmawiajmy a nie gadajmy. Puste gadki są jak zepsuty bigos, szkodzą. Głębokie rozmowy są najlepszymi agregatorami mocy.

Jeżeli będziemy mocni, przejdziemy zwycięsko przez nadchodzący trudny czas. Przede wszystkim życzymy tego Ukrainie, nam jednak także.

Itinerarium

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.