WSZYSTKO CO PIĘKNE JEST MOŻLIWE

Sobota 31 grudnia 2022

To mamy dziś trzy w jednym, koniec tygodnia (w tradycji chrześcijańskiej sobota kończy tydzień), koniec miesiąca i koniec roku. Kończę też kolejny rok zapisków w Itinerarium.

Itinerarium służy do różnych celów. Jedna z moich znajomych używa tej nazwy do testowania trzeźwości męża. Kiedy wygląda na wstawionego ona pyta:

– No dobrze, nie piłeś, mówisz. To powiedz jak się nazywa strona, którą prowadzi ks. Mietek, no?
– No … Inti… Irineta… Dobrze, poddaje się, piłem, ale nie za dużo…

Inny z moich przyjaciół, nawet na trzeźwo nie próbuje wymawiać Itinerarium, skraca sobie i wychodzi mu terrarium. Nie protestuję, w końcu o zwierzakach pisuję często.

Część zapisków z Itinerarium Centrum Wolontariatu w Lublinie wydało w formie książkowej, jeśli ktoś chciałby jeszcze nabyć, proszę bardzo – zamówienia telefoniczne 81 – 5342652, mailowo lublin@wolontariat.org.pl Cały dochód przeznaczony jest na prowadzone przez nas Domy Nadziei (dla uchodźców, osób wychodzących z bezdomności i opuszczających zakłady karne). Dziękuję za zainteresowanie.

Tak, jak niemal cała  Polska, Itinerarium także było w mijającym roku zaukrainione. I chyba podobnie będzie w nadchodzącym. Bardzo dziękuję wszystkim z Was, którzy wspieraliście i wspieracie nadal nasze dzieła solidarności z Ukrainą.

Kończę tegoroczne wpisy z wielką nadzieją, że nadejdzie pokój i w Ukrainie i w innych miejscach gdzie trwają wojny. I z jeszcze większą nadzieją, że wszystko, co dobre i piękne jest naprawdę możliwe.

Itinerarium

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.