ZAUFAJCIE!

Środa 28 grudnia 2022

Jeszcze o Bożym Narodzeniu. W jego opisach widać wielkie zaufanie, Józef ufa Marii ze wzajemnością, pasterze ufają, że znaleźli Mesjasza, podobnie Mędrcy. I jest jeszcze Wielkie Zaufanie Boga do ludzi, oddaje w ich ręce, pod ich opiekę swojego Syna. I jest także zaufanie ludzi wobec Boga, nie boją się Go, pozwalają Mu działać. Jedyną postacią wyłamującą się z tej wspólnoty zaufania jest Herod, jego lęk i podejrzliwość prowadzą do rzezi niemowląt.

Bardzo chciałbym aby ta bożonarodzeniowa wspólnota zaufania stała się naszym udziałem. Wojna w Ukrainie i jej nieprzewidywalne skutki, również dla nas, ogromnie zniszczyła nasze zaufanie w przyszłość. Zaufanie wobec Rosji i Rosjan legło całkowicie w gruzach i w jakiejś możliwej do wyobrażenia przyszłości raczej się nie odbuduje. Z kolei, w nas Polakach – ale i w sercach Ukraińców – wzrosło zaufanie wobec Zachodu, głównie Ameryki. Patrząc na polskie życie publiczne, głównie polityczne, widać wielki festiwal podejrzliwości, posądzania o złe intencje, nieufności i oskarżeń.

Pomimo to życzę każdemu z Was odnowy zaufania, zaufajcie ludziom wokół siebie, są przeważnie naprawdę dobrzy i czekają na wasze zaufanie. Zaufajcie przyszłości, pomimo zaćmień przyniesie dobre czasy. Zaufajcie życiu i światu, niosą radość. Zaufajcie też sobie samym, swojej sile i miłości. I zaufajcie Panu Bogu, jak ci wszyscy z betlejemskiej wspólnoty zaufania.

Itinerarium

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.