TEN NASZ BOŻY ŚWIAT

Czwartek 29 grudnia 2022

Tę parę lubelskich gołębi sfotografowałem cztery dni temu, wcześniej trzymały się stada na osiedlu, teraz już zaczynają wić gniazdo w murze, gdzie co roku przychodzą na świat pisklęta. Nie jest to zdjęcie przypadkowe, ale jak najbardziej bożonarodzeniowe.

Boże Narodzenie przynosi mi wielką wdzięczność za świat, za ziemię, za każde stworzenie. Ziemia jest dobra, skoro wybrał ją Bóg dla swojego Syna. Świat jest dobry, skoro zagościł w nim sam Bóg. I wszystkie stworzenia są dobre, skoro towarzyszyły one Synowi Bożemu, nauczał odwołując się do wróbli, owiec, psów i ryb. Boże Narodzenie pozwala bardziej pokochać świat, niejako przytulić się do niego, pochwalić go i ucieszyć się nim. Tak, ten tak dobrze znany nam świat, jest wspaniały dzięki Bożej obecności w nim. To już nie tylko ludzki świat, ale bosko -ludzki.

Najgorszą raną zadawaną naszemu światu jest wojna i ludzka krew na ziemi, to ciężka zbrodnia, która teraz dotyka Ukrainę, ale i inne miejsca. Wojna i zbrodnie znieważają świat jako miejsce obecności Boga, to straszliwy zgrzyt.

Itinerarium

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.