WIELKIE RADOŚCI WASZE I MOJE

Kazanie na niedzielę 11 grudnia 2022

Codziennie modlę się, również za każdego z was, słowami ze specjalnej księgi, brewiarza. Otwieram ją dzisiaj i widzę, że mamy niedzielę Gaudete, czyli adwentową niedzielę radości, zapowiadającą bliskie przyjście Chrystusa.

Codziennie też śledzę wieści z Ukrainy, podziwiam piękną obronę naszych sąsiadów choć wiem, że kosztuje to ich tysiące ofiar, liczba ta rośnie z dnia na dzień.

Szukam pomimo tego powodów do radości, radości serca, bo do śmiechu mi wcale nie jest. Jeden z tych powodów, w trojakiej postaci, widzicie na zdjęciu. To laureatki piątkowej Gali Wolontariatu, tytuły Wolontariuszek Roku 2022 powędrowały do Neli Lel, Lidki Szpitun i Bożeny Zbrońskiej. Trzy wspaniałe kobiety – ta pierwsza z Ukrainy – od początku wojny głęboko zaangażowane w pomoc uchodźcom znad Dniepru. Wszystkie trzy są już babciami, dwie na emeryturach. Kiedy pomnażam to zaangażowanie przez tysiące wolontariuszy, radość mocno rośnie, wielu z was także do niej się przyczyniło.

Najwięcej powodów do radości znajduję właśnie w ludziach i w sobie samym. I jest to radość ze spotykania Chrystusa, to On działa przez zapał, poświęcenie i całkowite oddanie ludzi służących uchodźcom ale i każdemu z potrzebujących. Ich wiara, nadzieja i miłość mają źródło w Chrystusie. Innych cudów nie wymagam.

Radość mam też z odkrywania Chrystusa w sobie samym, zgodnie ze słowami św. Pawła – „Czyż nie wiecie, że Jezus Chrystus w was jest?”. I we mnie i w każdym z was mieszka Chrystus, tą radością dzielę się z wami w dniu Gaudete.

Itinerarium

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.