NIE CZEKAĆ NA WIOSNĘ DO MARCA

Sobota 5 listopada 2022

W naszych wyjątkowo trudnych i niepewnych czasach można poddać się zmiennym emocjom i modnym trendom. To jednak grozi chaosem i poczuciem zagubienia, a wydaje mi się, że najbardziej potrzebujemy mocnego fundamentu. Niezmiennie znajduję go w przykazaniu miłości:

Będziesz miłował Pana Boga swego, z całego serca swego, z całej duszy swojej, i ze wszystkich sił swoich, a bliźniego swego jak siebie samego.

Tekst przykazania jest krótki, kiedyś wykuwaliśmy go na pamięć. Można go często przywoływać, niejako nasiąkać nim i pozwolić, aby porządkował nasze wybory i działania.

W świetle miłości zupełnie inaczej patrzymy na nasze życie rodzinne, ona od razu podpowiada jak odnosić się do współmałżonka, co powinniśmy zrobić dla dzieci i rodziców. Miłość hamuje też ekscesy zmysłów, czasem każe zamilczeć i słuchać, łagodzi język i zachęca do życzliwych gestów. Potrafi też rozkręcić wyobraźnię i fantazję, tak by kogoś uszczęśliwić i wielce rozradować. Bez miłości relacje zamieniają się w suche obowiązki, do głosu dochodzi bilans zysków i strat.

A w sytuacji, w jakiej dziś jesteśmy, włączajmy miłość bliźniego w odniesieniu do Ukraińców, zostali nam tutaj przysłani, abyśmy dali świadectwo miłości.

I na koniec, zaczyna królować jesień, potem zima przyjdzie, w tej części świata rozpanosza się chłód i mrok. Dzięki miłości wiele rzeczy zachowa jednak świeżość, ciepło i piękno. Dzięki miłości na wiosnę nie trzeba czekać do marca.

Itinerarium

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.