GOTOWI NA ZMIANĘ

Czwartek 20 października 2022

Dwoje moich znajomych bezdomnych, utrzymujących się ze zbierania złomu, stwierdziło, że wojna dotarła i do nich. Wnioskują tak z rosnących cen skupu mosiądzu, skoczyły na poziom prawie 19 zł za kilogram. A przecież z mosiądzu produkuje się amunicję!

Wojna angażuje nas wszystkich, na różny sposób. Dotychczas wielkie konflikty i turbulencje kończyły się jakimś nowym rozdaniem, nowym pomysłem na lepszy świat. Z tym, że zwykle głównie chodziło o uwzględnienie interesów najsilniejszych graczy.

Trudno nam uwierzyć, że żyjemy w przełomowym momencie historii, przecież my tylko pracujemy, chodzimy na spacery i spłacamy kredyty. Jaki przełom? Jaki zwrot? Chcemy tylko spokoju i normalności!

Oczywiście, nie jestem prorokiem, nie wiem jak dalej potoczą się losy wojny w Ukrainie, jednak weźmy pod uwagę że prawie pół świata jest już w rozedrganiu.

Jedyne, co możemy zrobić to być gotowym na nowy etap w historii. Możemy też wybrać i stanąć po stronie dobra, solidarności, sprawiedliwości i prawdy. I od nas trochę zależy, jaka zmiana nadejdzie.

A na zdjęciu – spotkanie z bezdomnymi w Lublinie.

Itinerarium

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.