SPOTKANIE W STREFIE ZAUFANIA

Piątek 14 października 2022

Piękne spotkanie mieliśmy wczoraj, rodziny uchodźcze z Ukrainy i Afganistanu oraz polskie. Na zdjęciach widzicie przeróżne atrakcje i pomysłowe zajęcia, pobudzają wyobraźnię (nie tylko dzieci), odkrywają talenty i mobilizują do wysiłku intelektualnego. Spotkaliśmy się w gościnnej sali „Lubartowska 77”, naszym partnerem jest UNHCR (agenda ONZ ds. pomocy uchodźcom).

Od początku przyjmowania uchodźców w środowisku lubelskiego wolontariatu kierujemy się zasadą tworzenia strefy zrozumienia i zaufania, temu właśnie służą spotkania, jak to wczorajsze. Powstają też więzi, które są równie potrzebne jak dach nad głową czy żywność. Ludzie zakorzeniają się jeśli mają obok siebie innych, życzliwych ludzi, tworzy się jakaś wspólnota losów. Tego wymiaru nie zastąpią żadne przepisy czy rozporządzenia dotyczące integracji.

Byłem przybyszem, a przyjęliście Mnie … Praktyka tego ewangelicznego wezwania jest fascynująca, pozwala przekraczać granice, którymi mimo woli często odgradzamy się od innych. W otwarciu i spotkaniu z przybyszami tkwi też tajemnica cichej Bożej obecności wśród nas. Z radością czekamy na każdego kto chciałby dołączyć do naszej wspólnoty.

Itinerarium

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.