CO ZA  SZCZĘŚLIWY PONIEDZIAŁEK

Poniedziałek 26 września 2022

Pomimo wojny w Ukrainie i niepewności dalszego rozwoju wydarzeń, również w naszych granicach, budzimy się co rano i żyjemy. Ja witam każdy dzień z dziękczynieniem, przecież mam za darmo i życie i czas, cieszę się z mgieł jesiennych, mżawek i każdego promienia słońca.

Uwielbiam poniedziałki, jest tyle dobrych rzeczy do zrobienia i nareszcie wszystkie urzędy już pracują (prawie), mogę coś załatwić, kogoś spotkać i coś rozpocząć. Staram się nie zmarnować żadnej godziny.

W ubiegłym tygodniu gościłem znowu w Ukrainie, w Drohobyczu, tam nasi partnerzy z Caritas wznoszą szpital rehabilitacyjny dla rannych cywilów i wojskowych. Też wiedzą, że jest wojna, nawet lepiej niż my, bo zaraz jak wysiedliśmy z samochodu rozległy się głosy syren alarmowych. Na szczęście tylko ostrzegały. Wiedzą, że jest wojna, że mogą na horyzoncie pojawić się rakiety czy bomby. Wiedzą, ale robią swoje, szpital.

Na ten nowy tydzień, kończący wrzesień i trzy czwarte tego roku, życzę Wam nowej siły, trzeba robić to, co możemy, robić swoje, dobrze, najlepiej jak umiemy. Co za szczęśliwy poniedziałek i tydzień!

Na zdjęciach – na terenie powstającego szpitala w Drohobyczu.

Itinerarium

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.