KIEDY MNOŻĄ SIĘ NIEPOKOJE

Poniedziałek 8 sierpnia 2022

Mamy dzisiaj prawo do niepokojów, do obaw o przyszłość. Każdy kto trzeźwo patrzy na to, co dzieje się w Ukrainie ale i obok nas, nie pozostanie bez pytań co dalej. Nie żebyśmy byli tchórzami i drżeli bez powodu. Są powody do niepokojów.

Otwieram Księgę Psalmów i czytam – „Gdy w moim sercu mnożą się niepokoje, Twoja pociecha orzeźwia moją duszę” (94). Tekst zapisany przed może nawet 3 tysiącami lat temu jest niezwykle aktualny.

Powinniśmy mówić Panu Bogu o naszych niepokojach, zwłaszcza, że – jak u psalmisty – one mnożą się. Odpowiedzią ze strony Pana Boga jest pociecha i orzeźwienie, ulga i uspokojenie. Pan Bóg chce nas słuchać, a tym bardziej jeśli jesteśmy znękani czy zaniepokojeni. On czeka na głos naszego serca, czasem pełnego mnożących się niepokojów.

Pan Bóg zaprasza nas także do swojej misji, misji słuchania zaniepokojonych serc innych ludzi, może ten głos pełen niepokoju rozlega się w naszej rodzinie, miejscu pracy a nawet w przypadkowej rozmowie w autobusie czy sklepie. Przypominajmy wtedy, że trzeba ufać Bogu, złożyć troski i obawy w ręce Boże. Nasze dobre słowo uśmierza zamęt, rozprasza napięcie i budzi nadzieję.

Gdy w moim sercu mnożą się niepokoje, Twoja pociecha orzeźwia moją duszę.

Itinerarium

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.