ZAWSZE COŚ DOBREGO MOŻEMY ZROBIĆ

Piątek 29 lipca 2022

W naszym lubelskim wolontariacie wspieramy kilkaset ukraińskich matek z dziećmi, samotne, osoby starsze, niepełnosprawne, jednego rannego z rodziną. Wszyscy znaleźli się w nowym świecie, na wygnaniu.

Nikt nie wie co będzie dalej, wszyscy słuchają i oglądają wiadomości z Ukrainy, lecące w różne miejsca bomby, często daleko od linii frontu ale blisko ich miast, wywołują napięcie i stan nerwowego oczekiwania. Co będzie dalej?

Nikt nie wie, co będzie dalej. Można w takiej sytuacji pogrążać się w rozpatrywaniu czarnych scenariuszy, niejako zawiesić się.

Można i inaczej. Sława, ta pierwsza od lewej w górnym rzędzie na zdjęciu, też nie wie co będzie za miesiąc czy dwa. Podziwiam jednak jej postępy w nauce języka polskiego i chęć pomocy innym, tutaj widzimy ją przy organizacji zabaw dla dzieci ukraińskich w Lublinie.

Co robić w chwilach kryzysu, kiedy nie wiemy co dalej? Nie wolno zastygać i użalać się nad losem. Zawsze możemy zrobić coś dobrego dla sienie i innych. „Od stania w miejscu niejeden już zginął …”, pisał Edward Stachura, a śpiewało Stare Dobre Małżeństwo.

No to nie straćmy kolejnego dnia, tyle dobrego jest do zrobienia.

Itinerarium

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.