JESTEŚMY NA WOJNIE

Sobota 2 lipca 2022

Tak jak każdy z Was chciałbym już pokoju w Ukrainie. Codziennie rano sprawdzam w jakie miejsca w Ukrainie uderzyły rosyjskie bomby i rakiety, czy są ofiary śmiertelne. Proszę o uspokajające informacje od znajomych, którzy żyją w niszczonych miastach.

Chcąc nie chcąc jesteśmy na tej wojnie. Przyznając się do świata, w którym wartością jest wolność narodów, godność człowieka, sprawiedliwość, wreszcie miłość bliźniego, stajemy się wrogami systemu, który akceptuje przemoc, gwałty, tortury i śmierć niewinnych ludzi, także dzieci. Wspierając jakkolwiek Ukrainę, jesteśmy na wojnie, coraz więcej wskazuje na to, że może ona przekroczyć obecne granice.

Niezmiennie wierzę w wartości, które ukształtowały wolny świat, choć widzę niedoskonałości naszej cywilizacji. Stąd także wiara w zwycięstwo, choć po długiej walce.

Oczywiście walczą drony, bomby, czołgi, rakiety i kule, ale walczą także wartości i ludzie im wierni, walczą umysły i serca. Nie mogę uniknąć wielkich słów, trwa walka dobra ze złem. Ufam, że jesteśmy po właściwej stronie.

Itinerarium

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.