WAŻNY TYDZIEŃ PRZED NAMI

Poniedziałek 27 czerwca 2022

Świat zatrząsnął się najpierw w czasie pandemii i niczym fale tsunami tamte eksplozje jeszcze docierają do nas i będą chyba przybierać na sile. W naszej części globu cztery miesiące temu rozległy się huki rakiet i bomb w Ukrainie, też to odczuwamy.

Ale co możemy zrobić, my prości ludzie, dbający o swoich najbliższych i zatroskani o chleb? Wydaje się, że wszystko zależy od decyzji, czasem szalonych, wszystkich wielkich tego świata, od Moskwy przez Pekin po Waszyngton. Otóż, nie tak! Każdego dnia mogę powiększać dobro, mnożyć pokój przez łagodność i cierpliwość. Mogę bardziej starannie i pilnie wykonywać swoje obowiązki. Może wreszcie komuś przebaczyć, pomimo uraz i ran, jakie ktoś zadał.

Dziesięcioletnia dziewczynka z okolic Sokala w Ukrainie dostała na urodziny tysiąc hrywien, przyniosła je do sztabu kryzysowego w swoim mieście i ofiarowała na pomoc Ojczyźnie. Jej pieniążki poszły na zakup sprzętu obronnego ukraińskiej armii. A co innego mogła zrobić? Słuchałem tej opowieści ze wzruszeniem. Ta dziewczynka zrobiła co mogła.

To, co możemy, róbmy jak najlepiej, znaczenie ma każde dobro, każda życzliwość, każdy odruch serca. Ważny tydzień przed nami, a będzie radosny przez nasze pomnożone dobro.

Itinerarium

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.