STAĆ TWARDO PO  STRONIE UKRAINY

Wtorek 14 czerwca 2022

Stand Up For Ukraine! Razem dla Ukrainy! Wszechobecne wstążki w niebieskożółtych kolorach, flagi naszych sąsiadów, piękne to.

Czy to wszystko i czy już mija? Z wielkim niesmakiem obserwuję, jak zachód Europy stara się opuścić w „dżentelmeński” sposób Ukrainę. Mnożą się argumenty za jakąś formą kapitulacji Ukrainy, dla jej dobra (rzekomego). Krytyków polskiego wsparcia też przybywa (Warzecha, Zychowicz), z tezą, żeby zaprzestać już, bo się nie opłaca i na dodatek nadchodzą urlopy.

Wszystko to przypomina mi subtelne wpuszczanie gazu obezwładniającego w nasze umysły i postawy. To może wytworzyć atmosferę niejednoznaczności, utratę prawdy i osłabienie naszej solidarności. Tymczasem nie wolno nam zapomnieć, że to Rosja z rozkazu Putina napadła na Ukrainę i że ponosi odpowiedzialność za śmierć wielu niewinnych ludzi, naszych sióstr i braci z Ukrainy.

W tej sytuacji musimy stanąć jeszcze raz mocno za Ukrainą, nie dając sobie wmówić, że i tak nic nie pomoże i że w ogóle nie wiadomo jak było i jest. Walka trwa i trzeba wiedzieć po której stronie stoimy, żeby nie przegrać prawdy, sprawiedliwości i solidarności.

Na zdjęciu, trzech Polaków, którzy bez chwili wahania otoczyli opieką Ukrainkę z rodziną.

Itinerarium

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.