Христос Воскрес Воістину Воскрес

Kto miłosierny ten Bogu podobny

Niedziela Bożego Miłosierdzia 24 kwietnia 2022

O miłosierdziu najpierw. Tak, Boże miłosierdzie jest wszechmocne i nieskończone. Żeby jednak nie pozostało tylko sloganem trzeba się go nauczyć.

A pierwszy krok w tej nauce? Miej miłosierdzie dla siebie samego! Tak, miej miłosierdzie dla siebie samego i w tym miłosierdziu nie osądzaj siebie źle, nie grzeb w swoich grzechach, wybacz sam sobie swoje głupstwa i porażki.

Jeśli dla siebie masz miłosierdzie to i innych ogarniesz swoim miłosierdziem. Dasz im prawo do błędów, grzechów, niedoskonałości, głupot i słabości. Bez tego będziesz ich sądził, przeklinał, odsuwał, niszczył i kąsał.

Świadczenie miłosierdzia sobie samu i innym upodabnia nas do samego Pana Boga, jest Bożym działaniem. Boże Miłosierdzie, tak, dzięki niemu istniejemy i nigdy nie znikniemy, On już ma na to sposób.

Od dwóch miesięcy piszę o Ukrainie, słucham i patrzę co się tam dzieje, myślę i staram się odczuwać po ukraińsku. Wraz z całym naszym wolontariackim środowiskiem, do którego wielu z Was czy fizycznie czy duchowo przynależy, pomagamy Ukraińcom tam i tutaj, dziękujemy za owocną współpracę. Cała prawosławna i grekokatolicka Ukraina świętuje dziś Zmartwychwstanie – Христос Воскрес Воістину Воскрес. Tak, Chrystus zmartwychwstał, prawdziwie zmartwychwstał. To najlepsze życzenie dla wszystkich Ukraińców.

Jutro ponad 60 dzieci z Mariupola, którymi opiekujemy się od trzech tygodni poświętuje przy naszych upominkach i paskach  (coś w stylu naszych babek wielkanocnych). A w południe zasiądziemy do wspólnego obiadu paschalnego w gronie rodzin z Ukrainy i Polski, zgodnie z ukraińską tradycją. Zdjęcia wszystko wyjaśniają.

Itinerarium

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.