WYTRWAJMY PRZY UKRAINIE

Poniedziałek 28 marca 2022

Nasze siostry i bracia będą potrzebowali coraz większego wsparcia, owszem fantastycznie zajęliśmy się tymi, którzy do nas uciekli. Przestrzegałem i przestrzegam nadal, że najtrudniejsze jest dopiero przed nami, po miodowym miesiącu przychodzi trudna codzienność.

Najtrudniejsze jest także przed Ukraińcami, którzy walczą z armiami rosyjskimi i tymi, którzy pozostali w swoich miastach i wsiach. Walczący są już potwornie zmęczeni, końca nie widać. Ci, co pozostali, są w coraz gorszej sytuacji, ceny idą w górę, o żywność coraz trudniej.

Piszę to po wielu rozmowach z naszymi partnerami w Charkowie, Kijowie, Żytomierzu i Zaporożu, czyli tam gdzie jest najgorzej. I będzie z dnia na dzień jeszcze gorzej.

Co to oznacza dla nas, Polaków? Obrazowo, musimy włączyć opcję Trwania, w słynnym hymnie św. Pawła jest rada – „Teraz trwają wiara, nadzieja i miłość”, trwają! Musimy trwać przy Ukrainie, jesteśmy jej sąsiadem, jeśli my nie wytrwamy, Ukraina może upaść.

W praktyce oznacza to, że musimy jeszcze głębiej sięgnąć do swoich kieszeni, na Ukrainie nie może zabraknąć chleba, nikt tam, nie może umrzeć z głodu. Zwłaszcza, że mamy tego chleba pod dostatkiem w Polsce.

Wyrwania w miłości, nadziei i wierze, sobie samu i każdemu z Was życzę. Poniżej wskazówka jednej z dróg wsparcia:

Do wolontariatu  zgłosić się można tutaj:

731 926 090

lub 81 534 2652

Prosimy także o dalsze wsparcie:

– przez zbiórkę:

www.pomagam.pl/ukraina

www.pomagam.pl/uchodzcyukraina

lub przelewem

Stowarzyszenie Solidarności Globalnej

nr konta 17 1240 1503 1111 0010 7256 9064

tytuł przelewu – darowizna na cele statutowe Ukraina

Na zdjęciu – zrujnowany Mariupol.

Itinerarium

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.