ŻYTOMIERZ OWRUCZ TITANIC

Środa 23 marca 2022

Żytomierz i Owrucz dzisiaj. Udało nam się wczoraj porozmawiać z naszymi partnerami w Żytomierzu, na ile dobrze tłumaczę – Zarząd Główny Państwowego Zespołu ds. Nadzwyczajnych (ukraińskie brzmienie do odczytania na zdjęciu).

Wcześniej dojechało tam blisko 20 ton naszej wspólnej pomocy, wspólnej, bo wielu z Was ma w tym transporcie udział finansowy, bardzo dziękujemy, to podziękowanie usłyszeliśmy z Żytomierza.

Inne obrazki dostaliśmy z miasteczka Owrucz w pobliżu granicy z Białorusią, gdzie także dotarła nasza pomoc. Było i jest nadal ostrzeliwane przez rosyjskie rakiety. Zwróćcie uwagę na młodego strażaka chrupiącego gruszkę, od jego dowódcy wiem, że po raz pierwszy od dłuższego czasu uśmiechnął się. To była gruszka z Lublina.

Przypominam o możliwościach wspierania Ukrainy poprzez nasze środowisko:

Do wolontariatu  zgłosić się można tutaj:

731 926 090

lub 81 534 2652

Prosimy także o dalsze wsparcie:

– przez zbiórkę:

www.pomagam.pl/ukraina

www.pomagam.pl/uchodzcyukraina

lub przelewem

Stowarzyszenie Solidarności Globalnej

nr konta 17 1240 1503 1111 0010 7256 9064

tytuł przelewu – darowizna na cele statutowe Ukraina

Krótka refleksja jeszcze. Patrzę, jak ledwo drgnęły współczesne Cielce, rządzące naszą cywilizacją. FIFA ledwo przełknęła odsunięcie Rosji z bieżących rozgrywek (dzięki temu szanse Polski na Mundial wzrosły), podobnie reszta sportowych molochów. Odrzuca mnie od polskich stacji radiowych, w większości dudni ta sama muzyka co dawniej, nie wyczuwa się rozedrganej konstrukcji świata. Nie mam nic przeciwko sportowi czy muzyce, można jednak jakoś te sfery zestroić z tym, co dziej się w Ukrainie. Mam jeszcze nadzieję, że bardziej powszechna stanie się świadomość przełomowego momentu w obecnej historii. Choć, z drugiej strony, znamy przecież przypadek Titanica.

Itinerarium

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.