YASAMIN I RADOŚĆ Z PRZYBYSZÓW ZE WSCHODU

Piątek 11 lutego 2022

Na pierwszym zdjęciu Yasamin pisze imiona i nazwiska swojej rodziny, będę się jeszcze trochę ich uczył, jak i imienia jej narzeczonego. Wszyscy pochodzą  z prowincji Parwan, to na północ od Kabulu, w Afganistanie.

Na drugim zdjęciu wręczam klucze od lubelskiego mieszkania, cała rodzina państwa Shah przespała w nim spokojną noc, wcześniej wzięła prysznic i zjadła dobą kolację. To od lipca ub. roku pierwsza ich taka noc, wcześniej zdążyli uciec przed talibami ze swojego kraju, potem jeszcze gnieździli się w ośrodkach dla uchodźców, bodaj w najwyżej dwóch pokoikach, to już w Polsce.

Teraz, w Lublinie, mają do dyspozycji trzy pokoje, kuchnię, łazienkę i nawet piękny balkon, z którego mogą spokojnie patrzeć na Wschód, Wschód, z którego, Bogu dzięki, udało im się zbiec. Dziękuję Panu Bogu, że właśnie do Lublina przysłał ich. A narzeczony? Ho, ho, ho! Spał spokojnie w klasztorze Ojców Białych (z których dwóch, z Togo i Burkina Faso, mają skóry czarne, piękne), w ciepłym pokoju, z łazienką i czajnikiem do gotowania wody na herbatę.

No i zdjęcie trzecie, razem z całą rodziną Shah, takie pamiątkowe. Na którym powinniście być Wy wszyscy, którzy dobrą myślą, modlitwą, pieniędzmi, życzliwością, wspieracie dobre Boże dzieło. Przecież pamiętamy, że „Byłem przybyszem”, z Parwan w Afganistanie na przykład, a „Przyjęliście Mnie”, na przykład w Lublinie. Bardzo Wam dziękuję, numer konta – musimy płacić za gaz, wodę i prąd – przypominam na wszelki wypadek.

Stowarzyszenie Solidarności Globalnej

nr konta 17 1240 1503 1111 0010 7256 9064

tytuł przelewu – darowizna na cele statutowe

Adres: Stowarzyszenie Solidarności Globalnej

ul. Gospodarcza 2

20 – 217 Lublin

Itinerarium

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.