JEZUS PRZEMAWIAŁ Z ŁODZI ALBO Z ŁODZI

Piątek 28 stycznia 2022

Podano wstępne dane z ubiegłorocznego spisu powszechnego w Polsce. Pierwszy, najbardziej rzucający się w oczy wniosek – jest coraz gorzej.

Oczywiście, statystyki pozwalają na różne interpretacje i na pewno zostaną ogłoszone sukcesy na różnych polach. Dla przykładu, wzrosła średnia powierzchnia mieszkań w Polsce i mamy ich więcej niż 10 lat temu, słabiutkie brawo! Mamy też – to już dane spoza spisu – więcej kilometrów dobrych autostrad, choć mam wrażenie, że nadal większość naszych kierowców (nawet w ferrari) zachowuje się jak chłopi na furmankach. To znaczy batem w konia, żeby wyprzedził sąsiada (tym razem bat zastępuje pedał gazu), Kargul i Pawlak w wersji z karoserią.

Dlaczego jest gorzej? Bo jest nas coraz mniej, jesteśmy coraz starsi i rodzi się coraz mniej nowych Polaków. To owoc „antylife mentality” (określenie Jana Pawła II), czyli mentalność, w której nie życie, ale wygoda i przyjemność są najważniejsze.

Popatrzmy na proste fakty, jest nas, Polaków (w tym tych z Ukrainy z Kartą Polaka) trochę ponad 38 milionów. Mizeria! Włochy są państwem mniejszym powierzchniowo od Polski, ale w liczbie ludności o 22 miliony więcej! Buczenie, i to przeciągłe. Widzimy klęskę 500 plus (w odniesieniu do wzrostu populacji), ale jakby opozycja dzisiejsza władzę przejęła, byłoby 1000 plus, jeszcze bardziej nieskuteczne. Nie pieniądze, nie powierzchnia mieszkań, zmieniają mentalność. To dzieje się tylko wtedy, kiedy ludzie mają nadzieję, wiarę w przyszłość i posłuszni są miłości. Już widzę miny bywalców ław sejmowych, gdyby ktoś z taką wizją tam przemówił. No, ale ja wolny jestem od bezsensu parlamentarnego, zatem głoszę prymat życia i miłości nad złudą pieniędzy i M-4.

Odnośnie spisu, jak zaznaczyłem, wszystko teraz jest w rękach interpretatorów. Obecnie mamy przy głosie samych arcymistrzów. W myśl aktualnego dowcipu, jeden z doradców Prezesa dowodzącego Polską, szepce mu na ucho;

– Szefie, mamy dowód, że Jezus był Polakiem!

– Zwariowałeś? Co opowiadasz? Jak to?

– Mam poufne info od księdza, biblisty! Jezus przemawiał do tłumów z Łodzi!

No tak, Jezus przemawiał do tłumów z łodzi, prawda. Ale, że z Łodzi, to już interpretacja. Błędna, ale może ciemny lud to kupi. Wystarczy sto razy taką wersję powtórzyć.

Itinerarium

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.