RAD NIERAD ŁAD NIEŁAD

Czwartek 13 stycznia 2022

Rad nierad, to brzmi dobrze. Ale jak ktoś nie wymawia dobrze literki  r („er”), wyjdzie ład nieład. Cytat: „Naczelnik nie chciał jeszcze wypuścić z wioski podróżników, zanim nie wypalą z nim fajki w Domu Duchów. Smuga rad nierad musiał na to przystać”.  To cytat z Alfreda Szklarskiego, mojego ulubionego autora z młodości, tego od przygód Tomka, w tym przypadku z tomu o „Tomku wśród łowców głów”.

Polski nowy Ład Nieład już mamy. Z tym, że nie zawiaduje nim Rząd. Oczywiście, my Polacy chcielibyśmy Nowego Ładu. Jest ale. Ale naszym Ładem nie zarządza żaden rząd. Ale zarządza nim omikron i jego egzekutorzy, czyli grabarze. Ale zarządza nim również pospołu cena gazu i prądu. I – co gorsza – Putin, który zaraz wejdzie lub nie wejdzie na sąsiednią Ukrainę albo i dalej. To wszystko właśnie zarządza naszym polskim ładem, plus mur na granicy z Białorusią. Tam winien być most, setki mostów.

Przypadek oderwania się od faktów i rzeczywistości powtarza się co jakiś czas. Teraz trafił w nas, Polaków. I ma imię – Nowy Polski Ład. Rad nierad piszę wam o nim.

Itinerarium

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.