APEL DO SIÓSTR WĘDKUJĄCYCH

Wtorek 21 września 2021

Dziś o przekraczaniu granic. Najłatwiej jest przekraczać granice śmieszności czy absurdu, wystarczy trochę (trochę, bo więcej to szkodliwe bardzo) posłuchać obrad sejmu czy europarlamentu. Teraz będzie po nazwisku, po nazwisku Spurek. Skądinąd ciekawa postać, nasza, czyli Polka w Brukseli. Ogłosiła niedawno, że domagać się będzie aby od 2023 r. w Unii Europejskiej zakazano wędkowania. Oglądając kilka filmików z wystąpień pani Spurek, zauważyłem jak na jednym z nich odgania z twarzy muchę (lub komara). Idąc tropem myślenia pani Spurek – walczącej o prawa zwierząt – należy zakazać odganiania owadów, bo mają prawo do kąsania i podgryzania.

Przekraczałem ostatnio granicę ukraińsko – polską, zajęło mi to prawie pięć godzin. Elegancko i szybko odprawiony zostałem przez służby ukraińskie, po stronie polskiej makabra. Owszem, pogranicznicy i celnicy mili bardzo, ale opłacani marnie, brakuje prawie połowy obsady, robią, co mogą ale nie nadążają. Przez te kilka godzin tzw. wolnym pasem przemknęło kilka aut uprzywilejowanych, zapewne z dyplomatami i parlamentarzystami. Nie kwestionuję, należy im się. Gdyby jednak pani Spurek i reszta naszych VIP-ów postali w kolejce do odprawy, może wymyśliliby jak rozładować kolejki. No naprawdę, my ludzie też mamy prawa!

Znajomy od razu polecił mi, żebym jeździł przez Ublę i Małyj Bereznyj, to najbliższe Polski przejście graniczne między Słowacją i Ukrainą, odprawy idą sprawnie, szybko i z poszanowaniem praw człowieka.

Na koniec o przekraczaniu granic prawa. Jeśli dożyję a Unia zakaże wędkowania, będę to czynił nadal. Raz byłem w podziemiu to i drugi raz mogę. Jeśli ktoś przekracza granicę absurdu, to prawo należy łamać. Bracia i siostry wędkarze, do spławików marsz! Tak, tak, siostry też! Nie zapomnę jak znajoma pani Jadzia opowiadała, że przed każdym zarzuceniem najpierw bierze dżdżownicę do buzi na pół minutki, ponoć tak ogrzana przynęta natychmiast wabi okonie i leszcze. Prawda to, wie ktoś?

Itinerarium

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.