CO COVIDA PRZETRZYMA

Piątek 22 stycznia 2021

Codziennie czytam raporty o liczbach zakażonych i zmarłych wskutek wirusa, niedługo minie rok, jak znaleźliśmy się w nowej sytuacji. Uczestniczyłem w zbyt wielu pogrzebach zmarłych, pokonanych przez covida, aby uznać, że to tylko mała awaria w systemie, z którą zaraz sobie poradzimy.

Widzę, że z wirusem przegrywają kolejne potężne środki, jakimi dysponuje nasze pokolenie. Wirus jest silniejszy od pieniędzy, od cudów techniki i od mediów społecznościowych, przegrywają z nim nasze smartfony, laptopy i najszybsze Internety. Dziwi mnie i trochę śmieszy udawanie, że zaraz wszystko będzie po staremu. Kompletnie nieudaną atrapą są mecze bez publiczności, koncerty online z internetowymi widzami i wirtualne wystawy. Udajemy, że nasza cywilizacja nadal ma się dobrze, trochę tak jakbyśmy wmawiali sobie, że proteza to prawdziwa noga, tylko całkowicie plastikowa.

No dobrze, to czego się trzymać? Ja staram się trzymać czegoś , co wszystko przetrzyma, co wszystko znosi i we wszystkim pokłada nadzieję. I nigdy nie ustaje.

Miłość

Wszystko znosi,
wszystkiemu wierzy,
we wszystkim pokłada nadzieję,
wszystko przetrzyma.
Miłość nigdy nie ustaje

1 Kor 13

Itinerarium

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.