ZŁUDZENIE INTERNETU Kazanie na 2 grudnia środa 4 dzień Adwentu

Chcesz znaleźć drogę do żywego Pana Boga? Mam przykrą wiadomość – musisz zrobić porządek z Internetem. Nasze pokolenie padło ofiarą złudzenia, że da się pogodzić zgiełk i jazgot płynące z sieci z możliwością spotkania Boga. Nie da się.

Internet dawno przestał pełnić głównie funkcję informacyjną, ma obecnie charakter formacyjny,  a właściwie deformacyjny. Bez ascezy w tej sferze, Internet będzie nami zarządzał. Oducza nas myślenia, bo uwierzyliśmy, że jest w nim wszystko dane, nie potrzebujemy myśleć, wnioskować, dociekać, wystarczy znaleźć odpowiedni site.

Internet stał się także znakomitym środkiem zaspakajania naszej potrzeby konsumowania, nachapania się, serwuje nam darmowe śmieciowe produkty dla wyobraźni.

Codziennie korzystam z Internetu, wy także, jeżeli to czytacie. Wiem, jakie daje świetne możliwości komunikacji. Korzystam z Internetu ze świadomie przyjętymi ograniczeniami i kompletnie nie wciąga mnie „A widziałeś tego mema?”

Jezus tworzył swój kontakt z Bogiem odsuwając się od współczesnego Mu zgiełku, na osobności. Nie mamy innej drogi. Choć oczywiście da się żyć bez sensu, przeskakując od plotki do mema.

Itinerarium

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.