GDY CZŁOWIEK KOCHA I DAJE SIEBIE INNYM Środa 9 września 2020

Miłość potrzebuje konkretów, piosenki i wiersze jej nie spełnią, choć są miłe. Zapraszamy w naszym Centrum Wolontariatu do konkretnej miłości. Chodzi o czas, który moglibyście poświęcić chorym, samotnym, bezdomnym, więźniom, uchodźcom czy dzieciom.

Prawie 20 lat temu Jan Paweł II, jako pierwszy papież w historii zwrócił się do wolontariuszy, co dzisiaj przypominam:

„Pragnę wyrazić wam żywe i szczere uznanie za poświęcenie, z jakim w każdym miejscu na świecie nieustannie troszczycie się o tych, którzy znajdują się w potrzebie. Czy to gdy pracujecie w pojedynkę, czy też zrzeszeni w różnych organizacjach — dla dzieci, osób starszych, dla chorych, ludzi znajdujących się w trudnych sytuacjach, dla uchodźców i prześladowanych — jesteście promieniem nadziei, który rozprasza mrok samotności i dodaje odwagi do przezwyciężenia pokusy przemocy i egoizmu.

Cóż takiego skłania wolontariusza do poświęcenia swego życia dla innych? Przede wszystkim naturalny odruch serca, który przynagla każdego człowieka do pomocy drugiemu — swemu bliźniemu. Jest to bez mała «prawo istnienia». Wolontariusz, gdy bezinteresownie może dać innym coś z siebie, doświadcza radości, która przewyższa to, czego dokonał.

Z tego właśnie powodu wolontariat jest szczególnym czynnikiem sprzyjającym postępowi na drodze humanizacji: dzięki różnym formom solidarności i służby, które promuje i konkretyzuje, uwrażliwia społeczeństwo na godność człowieka i na jego różne potrzeby. Działalność wolontariatu prowadzi do doświadczenia, że człowiek w pełni realizuje się wyłącznie wtedy, gdy kocha i daje siebie innym”.

Tyle Jan Paweł II. A rekrutacja do wolontariatu – on-line – w najbliższy czwartek 10 września o 18:00 na stronie www.noweradio.pl  i FB, link poniżej.https://www.facebook.com/178548322167933/photos/a.496766627012766/3492199847469414/

Itinerarium

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.