VIVAT LUDZIE I KLESZCZE! Poniedziałek 6 lipca 2020

Jego własnością jest morze, które sam stworzył, i ziemia, którą ulepiły Jego ręce – prawie codziennie odmawiam te słowa z psalmu 95. Miłośnicy gór też znajdą w tym samym psalmie coś miłego – Szczyty gór do Niego należą. Zapamiętajcie, szczyty! O Krupówkach tu nie ma mowy.

Potrzebujemy szumu morza, widoków ze szczytów, ogrodów z kwiatami, alei lipowych i innych spotkań z naturą. Może i po to, abyśmy zrozumieli, że nie wszystko sami, my ludzie, stworzyliśmy. Owszem, dużo wymyśliliśmy i zrobiliśmy, te wszystkie Internety, komputery i autostrady. Ale żaden smartfon nie dorówna urodą nadbałtyckim mewom czy źlebom przy Zawracie. No więc szukajmy sprawcy tych pięknych istot.

Morze, góry, skały, fale, bryzy i wiatry halne potrzebne są nam też po to, abyśmy odkryli, że i my, wspaniali ludzie, mamy Swojego Sprawcę, tajemniczego Stwórcę. I niech ten fakt wypełni nasze serca i głowy dziękczynieniem za istnienie nas samych i za istnienie biedronek, bocianów, szarotek, wiązów, żmii, komarów i nawet kleszczy.

Itinerarium

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.