JUTRO JAN PAWEŁ II BĘDZIE W HALI W LUBLINIE

Niedziela 17 maja 2020

Jeszcze na początku tego roku marzyliśmy – bezdomni, ubodzy, byli więźniowie i wolontariusze z Lublina – o pielgrzymce do Rzymu na 100-lecie urodzin św. Jana Pawła II. Zbieraliśmy pieniądze, rozpoczęliśmy spotkania przygotowawcze, planowaliśmy jeszcze odwiedzić Asyż.

Ale jest inaczej, do Rzymu pojedziemy Kiedyś. Jutro, w niedzielę 17 maja, planowani uczestnicy pielgrzymki i inne osoby, w sumie ok. 120, zbierzemy się w Hali Targów Lubelskich, zachowamy odpowiednie odległości, włożymy maski, rękawiczki, popsikamy się przed i po właściwymi płynami. Nawet ozonowanie po wszystkim nastąpi.

Czeka nas jednak dobra pielgrzymka, nie w kilometrach ale w przestrzeni ducha. Nie pojedziemy do Rzymu, ale mam pewność, że Jan Paweł II przybędzie do naszej Hali, teraz dla Niego taka wyprawa to pestka. Skoro wierzymy w świętych obcowanie (co wyznamy jutro w Credo), to przecież i w świętych przemieszczanie się, racja? Z naszej strony potrzeba wejścia w swojego ducha, przez skupienie, ciszę, modlitwę i wiarę, to może się nam udać. Jan Paweł II jest zaproszony, na pewno będzie.

Możecie być też i Wy, jeśli macie Internet, a pewnie macie, jeśli to czytacie. Mszę Świętą zaczynamy o 12:00. Transmisja będzie na stronach: www.itinerarium.pl i www.noweradio.pl oraz na profilach Facebook tych stron. Rozpocznie się ok. 11:30. Na koniec połączymy się z s. Małgosią Chmielewską, bardzo nam bliską.

Mocno proszę o udostępnianie i przeklejanie tej informacji, abyśmy jutro duchowo mogli się Razem odnaleźć i  świętować.

Dziękuję, ks. Mietek.

Zdjęcie z naszej pielgrzymki do Kowna na spotkanie z papieżem Franciszkiem, wrzesień 2018. 

Itinerarium

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.