NIE TYLKO PO CZECZEŃSKU I ORMIAŃSKU Cudzoziemcy w Lublinie mają swoje audycje

Tak jak już anonsowałem, w sobotę zaczynamy świętować 100-lecie urodzin św. Jana Pawła II. Jego pomysłem jest globalizacja solidarności, o niej mówił 20 lat temu tak:

„Potrzebna jest, jak już powiedziałem przy innych okazjach, globalizacja solidarności, która musi z kolei opierać się na «kulturze solidarności», jaka winna przenikać serce każdego człowieka. Globalizacja jest dziś zjawiskiem obecnym we wszystkich dziedzinach ludzkiego życia, ale jest też zjawiskiem, którym należy mądrze kierować. Potrzebna jest globalizacja solidarności.” (Rzym, 1.05.2000)

W sobotę 16 maja, wierni wezwaniu Papieża do globalizacji solidarności oddajemy antenę naszego Nowego Radia www.noweradio.pl przybyszom z innych krajów. I tak w godz. 8:00 – 10:00 rano, zagości w radiu język ormiański (Armine Ożga – Margaryan). Audycję w języku ukraińskim możecie usłyszeć w godz. 11:00 – 13:00 (Tania i Andrzej), od 14:00 do 15:00 w języku arabskim (Syryjczyk Assef Saloom) a w godz. 16:00 – 17:00 program poprowadzą dwie Czeczenki – Lida i Luiza.

Dzisiaj kiedy nasilają się w Polsce chuligańskie ataki wobec obcokrajowców, chcemy dać im głos. Prosimy o wsparcie, aby to umożliwić.

Ks. Mietek

Itinerarium

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.