JAK CAŁUJĄ SIĘ PIELĘGNIARKI W CZASACH WIRUSA Sobota 28 marca 2020

Siostry i bracia, najpierw statystyki, liczba osób szyjących maseczki i fartuchy wynosi obecnie 208, bardzo dziękuję wszystkim specom od igieł i nici! Liczba maseczek wzrosła do 15 000, świetny rezultat!  Nasze wyroby trafiły już do ponad 20  miejsc, szpitali, przychodni, hospicjów i tym podobnych instytucji. Wysłaliśmy także 10 maseczek do jednej parafii w diecezji sandomierskiej, proboszcz poprosił o nie „bo wikariusze jakoś dziwnie wyglądają”. Hm, zapewne maseczki uczynią tych księży bardziej znośnymi w oczach plebana.

Zmieniliśmy także formę udzielania pomocy osobom bezdomnym, o czym mówimy w nagraniu. Bardzo przepraszam, że stojący obok mnie i Iwony Anetka i Krzysztof nie zostali dopuszczeni do głosu. Doceńcie jednak jak dobrze wyglądają po prawie 25 latach małżeństwa.

Tu jest  film:
https://vimeo.com/401480839/b2525f536b

Nasze działania, wszystkie telefony i maile będą działać przez weekend, na większą chwałę Bożą!

Wszystkich Was, czytelników i widzów, serdecznie pozdrawiamy, zawierzamy Matce Bożej, Tej, która bardzo dobrze zna nasze lęki i nigdy nas nie opuszcza. Zajrzyjcie do Itinerarium także jutro przed południem, będziemy tu mieli Niezwykłego Gościa! Ho, ho, ho!

„Wszystko co uczyniliście jednemu z tych najmniejszych, Mnieście uczynili”, uczy nas Pan Jezus. Właśnie teraz Wy wszyscy, którzy szyjecie, wozicie flizelinę w tę i we wtę, którzy dzielicie się swoimi pieniędzmi, mówicie różaniec, wszyscy Wy i my, którzy tym kierujemy, wypełniamy Ewangelię i pójdziemy do nieba.

No i jeszcze jedna rzecz. Jedna pielęgniarka zadała mi pytanie, nieco kłopotliwe. Jest zakochana, jest wiosna, ma narzeczonego. No i ten wirus! I ona się pyta: „Czy można się całować w tym czasie?” Ani Prawo Kanoniczne ani inne przepisy nie zabraniają tego. No to odpowiedziałem Monice – „Można!”. A ona – „Ale ja mam prawie cały czas maseczkę!”. Zdumiałem się, poradziłem sumienia i odrzekłem: „Dobra, jak się będziecie się całować, to zdejmijcie maseczki! Ale potem jakimś płynem do odkażania się pokropcie! I odmówcie Pod Twoją obronę.”

Dobrze poradziłem? Ma ktoś lepsze pomysły?

Ks. Mietek

Użyteczne telefony – 81 5342652 – maseczki

TELEFONICZNE WSPARCIE PSYCHOLOGICZNE

663 551 680

Użyteczne konto:

Stowarzyszenie Centrum Wolontariatu

ul. Jezuicka 4

20-113 Lublin

64 1240 1503 1111 0000 1753 2101

Z dopiskiem: darowizna na cele statutowe – maski.

Itinerarium

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.