LIST DO WIERNYCH WYZNANIA OPTYMISTYCZNEGO Piątek 27 marca 2020

Najpierw słowa uznania kieruję do wszystkich, którzy szyją maseczki, uszyliście już 9 000! Niezła fabryka! Maseczki trafiły jak dotąd do 19 różnych szpitali, instytutów i hospicjów, w Lublinie, Rykach, Bełżycach, Chełmie, Puławach i … Czeladzi na Śląsku (poprosili, to wysłaliśmy). Ruszyła też produkcja fartuchów medycznych. Maseczki szyją panowie i panie, a wśród nich kawalerowie, mężowie, dziadkowie, wnukowie, teściowie, wdowcy, synowie – proszę aby panie sobie tutaj zgodnie z płcią dopowiedziały.

Maseczki produkują Ukrainki, Pers, Meksykanin, Czeczenki, Polki i Polacy. Muzułmanie, katolicy, prawosławni. Niewierzący, wątpiący, poszukujący, agnostycy. Są weganie, wegetarianie i smakosze piwa. Powiedziałbym, że wszyscy jesteśmy Wyznania Solidarnościowego. I Optymistycznego.

Jak się uda jedną porcję – niewielką – wyślemy jutro do Anglii. Mirek oddał do dyspozycji kuriera pocztowego, Kordian mazdy, przyjaciele udostępnili szkołę na potrzeby krajalni, tam wolontariusze tną wytrwale słynną flizelinę na odpowiednie kawałki.

Kto nie szyje, nie kroi, nie wozi maseczek, ten modli się albo wpłaca pieniądze, albo nawet jedno i drugie. Bóg zapłać.

Jest jeszcze pan Tomek, który nie szyje i nie kroi, ale filmuje nasze dzieło i dzięki niemu to wszystko widzicie na filmach. Nie ma łatwo, bo w przygotowaniu filmików przeszkadzają mu dwa urocze szkraby, Marysia i Julia. O tym, żeby żona mu przeszkadzała, jak dotąd nie wspomniał. Tu jest jego najnowszy filmik:

Kiedy szyjecie maseczki, kroicie flizelinę, wozicie ją, wpłacacie pieniądze, odmawiacie koronki, to co robicie? Ano właśnie wspólnie odprawiamy wspaniałe rekolekcje  wielkopostne! I nawet otrzymacie odpust zupełny na ich zakończenie – terminu na razie nie znamy.

I wiosna już za oknami, niech Pan Bóg darzy Was zdrowiem i radością życia.

Ks. Mietek

Użyteczne telefony – 81 5342652 – maseczki

TELEFONICZNE WSPARCIE PSYCHOLOGICZNE

663 551 680

Użyteczne konto:

Stowarzyszenie Centrum Wolontariatu

ul. Jezuicka 4

20-113 Lublin

64 1240 1503 1111 0000 1753 2101

Z dopiskiem: darowizna na cele statutowe – maski.

Itinerarium

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.