JAK BĘDZIE PO Z MARTWYCH WSTANIU Kazanie na 32 Niedzielę Zwykłą 10 listopada 2019

Nie wiem jak będzie wyglądało życie po z martwych wstaniu, Ewangelia też o tym nie mówi.

Pamiętam z dzieciństwa niespodzianki przygotowywane przez dziadków i rodziców. Zwykle bardzo mnie zaskakiwały i cieszyły. Potem zrozumiałem, że nie mogło być inaczej, ponieważ mnie kochali.

Nie inaczej będzie z tym, co nam przygotował Pan Bóg. „Ani oko nie widziało, ani ucho nie słyszało, ani serce człowieka nie zdołało pojąć, jak wielkie rzeczy przygotował Bóg tym, którzy Go miłują” (1 Kor 2).

Nie wiem jak będzie, ale przecież Ten, kto mnie stworzył i najmocniej kocha, zadbał o największą i najbardziej radosną niespodziankę w moim przyszłym życiu.

Ewangelia na dzisiaj:

Podeszło do Jezusa kilku saduceuszów, którzy twierdzą, że nie ma zmartwychwstania, i zagadnęli Go w ten sposób: «Nauczycielu, Mojżesz tak nam przepisał: „Jeśli umrze czyjś brat, który miał żonę, a był bezdzietny, niech jego brat pojmie ją za żonę i niech wzbudzi potomstwo swemu bratu”. Otóż było siedmiu braci. Pierwszy pojął żonę i zmarł bezdzietnie. Pojął ją drugi, a potem trzeci, i tak wszyscy pomarli, nie zostawiwszy dzieci. W końcu umarła ta kobieta. Przy zmartwychwstaniu więc którego z nich będzie żoną? Wszyscy siedmiu bowiem mieli ją za żonę».

Jezus im odpowiedział: «Dzieci tego świata żenią się i za mąż wychodzą. Lecz ci, którzy uznani zostaną za godnych udziału w świecie przyszłym i w powstaniu z martwych, ani się żenić nie będą, ani za mąż wychodzić. Już bowiem umrzeć nie mogą, gdyż są równi aniołom i są dziećmi Bożymi, będąc uczestnikami zmartwychwstania.

A że umarli zmartwychwstają, to i Mojżesz zaznaczył tam, gdzie jest mowa o krzewie, gdy Pana nazywa „Bogiem Abrahama, Bogiem Izaaka i Bogiem Jakuba”. Bóg nie jest Bogiem umarłych, lecz żywych; wszyscy bowiem dla Niego żyją» (ŁK 20, 27 – 38)

Itinerarium

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.