KTO WYMIOTUJE A KTO ODNAWIA TĘ ZIEMIĘ Sobota 24 sierpnia 2019

W ostatnich 20 latach Polska przesunęła się w strefę Wielkiego Żarcia, polecam wszystkim film pod tym tytułem z r. 1973, przestrzegam wrażliwych przed scenami rzygania, puszczania bąków i rzężenia. Mimo wszystko warto zobaczyć, bo ten film spełnia się dzisiaj w polskiej scenerii jak mroczne proroctwo. Do tego można dodać muzyczne profetyczne przesłanie Rogera Watersa „Amused Itself to Death”, linki na końcu wpisu.

Za 10 dni wspomnimy, może nie wszyscy, rocznicę polskiej solidarności 1980. Zryw ponad 10 milionów Polaków, który doprowadził ostatecznie do tego, że żyjemy dzisiaj w wolności. A raczej, żyliśmy w wolności, bo teraz sprzedajemy ją za żarcie i zabawę.

Wcale nie jestem pesymistą, nadal wierzę, że wzywany w 1979 r. przez Jana Pawła II Duch, nadal odnawia oblicze ziemi, tej ziemi („Niech zstąpi Duch Twój i odnowi oblicze ziemi, tej ziemi” – Warszawa 2 czerwca 1979). Jesteśmy jednak w pierwszej piątce najbardziej otyłych narodów w Europie, a pod względem sztuki bezsensownej zabawy na pewno nie ustępujemy ogłupiałej europejskiej czołówce.

No dobrze, koniec wpisu, co dzisiaj zrobimy, aby poddać się Duchowi, który przez nas chce odnawiać polską ziemię? Taki piękny weekend przed nami!

Wspomniane linki:

https://www.filmweb.pl/film/Wielkie+%C5%BCarcie-1973-35184
Itinerarium

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.