ZWLEC Z SIEBIE GRZECH I ZŁO Kazanie na Święto Przemienienia Pańskiego Wtorek 6 sierpnia 2019

Każdy z nas potrzebuje przemienienia, zwleczenia z siebie grzechów i zła. Niezadowolenie z siebie można oczywiście pokryć nowoczesnymi pomysłami na poprawę samopoczucia, stosując techniki autoperswazji („Jest mi dobrze, jest mi dobrze, jest mi dobrze ..”) albo łykając którąś z „tabletek szczęścia”.

Nie zamierzam nikogo przekonywać, podzielę się tylko starym i znanym, choć dziś nie lubianym, sposobem na odmianę życia. Po prostu trzeba zacząć się modlić. Ewangelia z dzisiejszego święta przypomina o tym: „Gdy się modlił …”. Tak przemienił się Jezus, taka jest też droga naszej skutecznej przemiany

Ewangelia na dzisiaj:

Jezus wziął z sobą Piotra, Jana i Jakuba i wyszedł na górę, aby się modlić. Gdy się modlił, wygląd Jego twarzy się odmienił, a Jego odzienie stało się lśniąco białe. A oto dwóch mężów rozmawiało z Nim. Byli to Mojżesz i Eliasz. Ukazali się oni w chwale i mówili o Jego odejściu, którego miał dopełnić w Jeruzalem. Tymczasem Piotr i towarzysze snem byli zmorzeni. Gdy się ocknęli, ujrzeli Jego chwałę i obydwu mężów, stojących przy Nim. 

Gdy oni się z Nim rozstawali, Piotr rzekł do Jezusa: «Mistrzu, dobrze, że tu jesteśmy. Postawimy trzy namioty: jeden dla Ciebie, jeden dla Mojżesza i jeden dla Eliasza». Nie wiedział bowiem, co mówi. Gdy jeszcze to mówił, pojawił się obłok i osłonił ich; zlękli się, gdy weszli w obłok. 

A z obłoku odezwał się głos: «To jest Syn mój, Wybrany, Jego słuchajcie!» W chwili gdy odezwał się ten głos, okazało się, że Jezus jest sam. 

A oni zachowali milczenie i w owym czasie nikomu nic nie opowiedzieli o tym, co zobaczyli.

(Łk 9,29 – 36)

Itinerarium

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.