KIEDYŚ ZOSTAWIMY NASZE DOMY I SAMOCHODY Środa 7 sierpnia 2019

Pielgrzymka dla muzułmanów (hadżdż) jest jednym z niezbędnych aktów w islamie, przynajmniej raz w życiu należy pójść lub pojechać do Mekki. Pobożni Żydzi wędrowali do Jerozolimy raz do roku, na święto Paschy, szedł tam też 12-letni Pan Jezus. Pielgrzymowanie zaleca swoim wyznawcom buddyzm i hinduizm (nad rzekę Ganges).

Pielgrzymki autokarowe, samolotowe czy rowerowe, są formą zastępczą, dobrą dla tych, którzy ze względów zdrowotnych nie mogą iść na własnych nogach. Znam i podziwiam osoby niepełnosprawne, które pomimo swojej sytuacji doszły do Częstochowy.

Kilkadziesiąt tysięcy pątników idzie obecnie na Jasną Górę. Kto choć raz pielgrzymował, nawet kilka kilometrów, wie, że jest to najważniejszy impuls dla serca i wiary. Kiedy ruszają nogi, rusza nasz duch.

Istotą pielgrzymowania, odkrywaną wcześniej czy później, jest zrozumienie, że przyszłością człowieka jest niebo, ściślej mówiąc Pan Bóg. Kiedyś pozostawimy za sobą domy, samochody, ogródki, nawet pątniczy plecak. I staniemy przed Bogiem tylko z tym, co zgromadzimy w sercach.

Zdjęcia za pielgrzymka.lublin.pl

Itinerarium

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.