DOPALACZE NA WIEKI WIEKÓW

Piątek 17 sierpnia 2018 Jeszcze nie wiemy ile dokładnie osób zabiły dopalacze w ostatnich dniach w Polsce. W łódzkim zginęło dziesięcioro młodych ludzi, w opolskim dwie osoby, w śląskim trzy, w naszym lubelskim województwie zmarła 17-latka i 22-latek. Czytam na różnych portalach medycznych, że to dopiero początek i powinniśmy się przygotować na falę zgonów, głównie młodych ludzi, zabitych przez dopalacze.

Inercja naszych kolejnych ministrów, zdrowia, sprawiedliwości, spraw wewnętrznych, jest zrozumiała, od prawie 15 lat. Tak samo jak naszych policji i prokuratur. Nie służą ludziom ale swoim partiom. Problem dopalaczy potrafi rozwiązać każdy dobry sołtys, który doskonale wie, kto we wsi grandzi i rozrabia. Pójdzie, powie do słuchu a jak nie poskutkuje, obije gębę i po sprawie.

Dopalacze są jednak obrazem znacznie głębszych zmian w naszej cywilizacji. Ostatecznie ludzie, zwłaszcza młodzi, trują się i zabijają, bo nie są kochani. Przez swoich rodziców. Bo są gnębieni przez nauczycieli, którym nie chce się ich wychowywać. Bo słuchają pustych kazań i oglądają kretyńskie telewizje.

Jak nie zbudzimy się do miłości, czułości i troski o innych, duża część młodego pokolenia spocznie na cmentarzach. A my tylko odmówimy za nich „Wieczny odpoczynek”.  

Itinerarium

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.