CHLEB KONSERWY I ZUPA DLA BEZDOMNYCH I UBOGICH

Podziękowania i prośba Tydzień temu zaapelowałem tutaj o wsparcie kupna chleba dla bezdomnych i ubogich w Lublinie –  http://itinerarium.pl/2018/08/04/kazanie-nie-do-klikania-ale-do-wplacania/. Dzisiaj i wczoraj rozdawaliśmy chleb i konserwy po raz trzeci i czwarty w ramach tego dzieła, przyszło po ok. 100 osób (dzisiaj była nawet kawa!). Tak, jak pisałem, w weekendy lubelscy bezdomni nie mają zapewnionych posiłków, właściwie powinienem napisać „nie mieli zapewnionych”, bo teraz już mają.

W jednym z komentarzy zarzucono nam, że „wspieramy tych, którzy sami sobie są winni”. Faktycznie nie robimy ankiet, w których pytalibyśmy kto z jakiego powodu nie ma na chleb. Wiemy, że niektórzy weszli w bezdomność czy ubóstwo z powodu nadużywania alkoholu, inni z powodu rozpadu rodzin (czy odepchnięci przez nie), jeszcze inni wskutek niezaradności. Jednak wszyscy oni nie mają na chleb i często są głodni. Przyjmujemy perspektywę ewangeliczną – Pan Jezus nie pytał o powody czyjejś nędzy czy choroby, a przypuszczam, że wśród nakarmionych nad jeziorem Galilejskim byli ludzie bardzo różni.

Po 4 edycjach wspomnianej akcji, postanowiliśmy wprowadzić dwie zmiany. Po pierwsze zamiast suchego pakietu (chleb, konserwa, woda), będziemy rozdawać zupę (40-50 litrów). Po przeliczeniu okazuje się, że wychodzi to taniej niż w przypadku pakietu, ponadto zupa jest bardziej pożywna. Druga zmiana – chcemy to dzieło kontynuować do października, kiedy wrócą codzienne dyżury Gorącego Patrolu.

Bardzo serdecznie dziękujemy za wszystkie Wasze wpłaty i ofiary, wspierające posiłki dla naszych bezdomnych sióstr i braci (za wszystkich Was modlimy się także). Uzbierane jak dotąd środki pozwolą na zakup wspomnianej zupy do połowy września. Jeżeli dozbieramy jeszcze ok. 2 000 zł, wystarczy do pierwszych mocniejszych chłodów, czyli do połowy października. Litr zupy to koszt także ok. 5 zł. Za każdą formę wsparcia tego dzieła, już teraz dziękujemy.

Można to zrobić za pomocą akcji na FB https://pomagam.pl/bobylemglodny –  albo klasycznie przelewem

 

Stowarzyszenie Centrum Wolontariatu

  1. Jezuicka 4 20-113 Lublin Bank PKO S.A. V oddział w Lublinie
    64 1240 1503 1111 0000 1753 2101

 

Dzisiaj służyliśmy bezdomnym w składzie: Aneta, Ania, Sylwia, Tamara, Kordian, Konrad, Grzegorz, Paweł i ja.

Więcej zdjęć na FB.

Itinerarium

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.