WYGRAMY MUNDIAL JUŻ ZA ROK

Itinerarium specjalne wtorek 17 lica 2018 Obejrzałem jak dotąd większość z 20 dotychczasowych Mundiali. Ostatni był z kategorii tych słabszych, zarówno pod względem sportowym jak i widowiskowym. Pod względem sportowym nie było talentów na miarę  Pelego czy Maradony, rajdów przez pół boiska z kiwaniem wszystkich jedenastu przeciwników z bramkarzem włącznie. Jedynie w finale Mandżukic przebiegł pół boiska i ośmieszył jakby nie było mistrza świata Llorisa.

Pod względem widowiskowym też była lipa, może tylko dziewczyny z Pussy Riot wbiegły na finale na boisko, ale nic nie pokazały, choć w innych swoich akcjach pokazywały. Teraz będzie kombatancko, bo lat temu 32 Maradona strzelił w Meksyku gola ręką, ale szczerze wyznał, że to była ręka Boga. Jeszcze 12 lat temu, włoski obrońca Materazzi tak zwyzywał rodzinę francuskiego pomocnika Zinedina Zidane, że ten omal nie zabił go uderzeniem z główki. Coś się działo.

Za to FIFA ogłosiła, że skończy z seksizmem i kamery nie będą już pokazywać ładnych dziewczyn na trybunach. Zgoda, tylko w imię tej samej zasady powinno się przestać pokazywać samych facetów ganiających na boisku za piłką. Zwłaszcza niektórych. Jedna z moich znajomych, ilekroć była transmisja meczów Belgii, nie chciała, aby jej córki oglądały pana Lukaku, który, oględnie mówiąc, „w dziedzinie urody nachalny szczególnie nie jest”.  Ja wracam do pomysłu, żeby jednak na Mundialach występowały zespoły złożone zarówno z pań i panów, po połowie, 5 dziewczyn i 5  chłopaków, na bramce do przerwy on, potem ona. I jakby fair play wzrosło, no bo przecież żaden brutalny Sergio Ramos nie powaliłby Oli Drąg, z mistrzowskiej drużyny Górnika Łęcznej za rok 2018 (ekstraklasa kobiet) – patrz zdjęcie.

W trakcie Mundialu kolumbijskie linie lotnicze opóźniały odloty, żeby kibice mogli obejrzeć karne swojej drużyny z Argentyną. A z jakiego powodu opóźnione o ponad  50 % są rejsy polskiego LOTU? Kibice polscy oglądali reklamy z żelem Lewandowskiego.

Gospodarka polska Mundial wygrała, sprzedaż piwa wzrosła w czerwcu o 20 %. W ogóle cała Polska może wygrać Mundial już za rok. Ten do lat 20. Jakieś mecze będę też w Lublinie.

 

Itinerarium

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.