DZIĘKUJĘ ORŁOM ZA PODDANIE SIĘ KOLUMBII

Itinerarium na Mundial – odcinek 2 Wtorek 26 czerwca 2018 Pani Krystyna Pawłowicz, posłanka, po porażce naszych piłkarzy z Kolumbią zaapelowała, aby mieli honor i zwrócili koszty  – cytuję: „Honor, to byłby szybki powrót, jakieś wspólne przepraszam i zwrot kosztów…”

Karanie piłkarzy za porażki nie jest pomysłem nowym. Czytelnicy Itinerarium wiedzą, że wyszedł z Moskwy.

Dawno temu, w roku 1912,  w trakcie olimpiady w Sztokholmie Rosjanie dostali ciężkie baty od Prusaków, przegrali z Niemcami aż 16:0 i car kazał piłkarzom za karę wracać na piechotę do Moskwy (przy okazji proszę dokładnie przeczytać tamten wpis, przewidziałem trafnie losy naszej reprezentacji).

http://itinerarium.pl/2018/06/13/wojenne-olimpiady-rosyjskie/

Przypomnę jednak, że car Mikołaj II, skończył źle, został zamordowany. Być może jakiś udział w tym mieli rozsierdzeni ówcześni kibice Sbornej (reprezentacja Rosji), którzy za porażkę obwinili władzę. Więc niech Pani Krystyna uważa.

Nie wiemy, czy piłkarze przejmą się kwestią zwrotów kosztów. Wiemy zaś, że jeżeli zwrócą, to na konto Caritas, ulubione konto jednej z naszych partii.

Skądinąd zasada zwrotu pieniędzy za źle wykonaną pracę, rozciągnięta na posłów i senatorów, uszczupliłaby konto samej Pani Krystyny. Chyba, że istotą działania parlamentarzystów jest gadanie bez sensu, w tym przypadku Pani Krystynie należy się nawet premia. Więc niech Pani Krystyna uważa po raz drugi.

Wyjaśniłem już w poprzednim odcinku Itinerarium na Mundial dlaczego poddaliśmy się Senegalowi – przez traktory (całość czytaj tu:

http://itinerarium.pl/2018/06/20/ursus-polozyl-nam-mecz-z-senegalem/

Teraz wyjaśnię, dlaczego poddaliśmy się Kolumbii. Otóż jeślibyśmy pokonali tę drużynę , w Bogocie, Cali i Medellin doszłoby do masowych morderstw na piłkarzach. Kolumbijski obrońca Adres Escobar w trakcie Mundialu w USA (1994) w meczu z gospodarzami wbił Kolumbijczykom samobójczego gola. Ledwo zdążył wrócić do Medellin, jak rozwścieczony kibic wpakował mu z zemsty 6 kul. Escobar zmarł, a jego zabójca, po 11 latach w więzieniu wyszedł na wolność (za dobre sprawowanie!). Zatem nasze orły, poddając się Kolumbii, zapobiegły rozlewowi piłkarskiej krwi w tym i tak mało bezpiecznym kraju. Trenerze Nawałka, Robercie Lewandowski, Wojciechu Szczęsny i cała reszto naszej drużyny, w imieniu ludów Kolumbii, dziękujemy!!!

Z kolei, jeśli chodzi o Japonię, to … napiszę w następnym odcinku.

  1. Proszę moich mądrych kolegów, kibiców, o wyjaśnienie swoim paniom, co to jest gol samobójczy (czym się różni od innych form samobójstwa), potwierdzenie, że był taki Mundial w USA i że powinny już robić ogórki małosolne!
Itinerarium

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.